PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Konsultacja ortopedyczna i badanie USG

W niektórych przypadkach sama fizjoterapia może okazać się niewystarczająca i konieczne jest skorzystanie z porady specjalisty ortopedy. Często takie konsultacje wiążą się z koniecznością pogłębienia diagnostyki i wykonania USG. Współpracują z nami wykwalifikowani i doświadczeni lekarze ortopedzi.

Lek. Med. Patryk Sarnecki

Lek. Med. Patryk Sarnecki, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W 2001 r. ukończył studia na Wydziale lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, od 2002 roku do dzisiaj związany jestem ze Specjalistycznym Szpitalem w Szczecinie-Zdunowie, gdzie aktualnie sprawuje funkcję zastępcy ordynatora oddziału V Szpitala w Zdunowie. Wykonuje pełen zakres zabiegów z zakresu ortopedii i traumatologii takich jak: alloplastyki (wymiany) stawów, artroskopie i zabiegi rekonstrukcyjne, leczenie złamań i wiele innych. Koncentruję się na chirurgii stawu kolanowego co jest jego pasją zawodową. Stale poszerza wiedzę i umiejętności praktyczne na licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Więcej informacji na www.ortopedasarnecki.pl

Dr n. med. Lek. Marcin Jaszczyk

Dr n. med. Lek. Marcin Jaszczyk, specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W 2011r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W 2012 roku rozpoczął pracę na V Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Specjalistycznego Szpitala w Szczecinie-Zdunowie, gdzie obecnie kształci się i praktykuje wykonując zabiegi operacyjne w zakresie ortopedii i traumatologii, ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów rekonstrukcyjnych w zakresie pourazowych ubytków tkanek miękkich. W roku 2017 uzyskał tytuł naukowy doktora nauk medycznych za przeprowadzone badania w zakresie redukcji utraty krwi przy protezoplastyce stawów biodrowych. Regularnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności ortopedyczne oraz ultrasonograficzne biorąc udział w szkoleniach krajowych i zagranicznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.


Zobacz również: wkładki ortopedyczne

Kiedy potrzebny jest ortopeda?

Wizyta u ortopedy może okazać się konieczna, gdy dojdzie do przykrego w skutkach urazu narządu ruchu. Przed podjęciem działań rehabilitacyjnych trzeba wpierw dokładnie zdiagnozować problem i podjąć działania zmierzające ku jego wyleczeniu. Dopiero wówczas można skupić się na działaniach przywracających dawną sprawność oraz utracony komfort życia. Wizyta u ortopedy może być również niezbędna, gdy mamy do czynienia z bólem niewiadomego pochodzenia. Jeśli na przykład cierpią Państwo na uporczywy ból pleców, a nic nie wskazuje na to, że może być on wynikiem kontuzji albo warunków pracy, warto skontaktować się z lekarzem specjalistą, który pomoże namierzyć przyczyny schorzenia i wdroży działania, dzięki którym dyskomfort zostanie wyeliminowany. Jak zatem widać, właściwa diagnostyka – w tym wizyta u ortopedy – to początek udanego procesu leczenia i rehabilitacji.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content